ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ۵ از ۲۳ رأی بازاریابی اینترنتی برای گسترش و بقای هر کسب و کاری لازم است. برای

ایمیل مارکتینگ
۵ از ۲۳ رأی

بازاریابی اینترنتی برای گسترش و بقای هر کسب و کاری لازم است. برای این کار راه های مختلفی وجود دارد که یکی از بهترین آنها ایمیل مارکتینگ است.

در این مقاله به توضیح مختصری از ایمیل مارکتینگ و نقش آن در کسب و کار اینترنتی خواهیم پرداخت.

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یک روش مستقیم بازاریابی است که در آن به واسطه ایمیل، اطلاعاتی درباره محصولات و خدمات خود به مخاطبانمان ارائه می‌دهیم.

اهمیت ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یکی از ابزارهای بازاریابی آنلاین می‌باشد که بسیار مقرون به صرفه است. مدیریت آسان و امکان کنترل کامل و برقراری تماس مستقیم با مشتریان  از مزایای این سیستم می‌باشد.

اگر به فکر نباشید، ممکن است پول بیشتری برای امکانات کمتر و سرویس بی کیفیت پرداخت کنید و خسارت زیادی متحمل شوید

یک سرویس بازاریابی ایمیلی خوب به شما اجازه می‌دهد مخاطبین خود را مدیریت کنید، کاربران را به چند گروه تقسیم کنید و عملکرد کمپین‌های ایمیلی خود را پیگیری کرده و گزارش های مناسب تهیه کنید.مهم تر از همه اینکه تضمین می کند ایمیل‌های شما وارد پوشه spam نشود.

پیشنهاد می کنیم مقاله نکات طلایی در ایمیل مارکتینگ را حتما بخوانید.

انواع سرویس دهندگان ایمیل مارکتینگ

در این زمینه سرویس دهندگان زیادی فعالیت دارند که دراین قسمت  به معرفی دو سرویس دهنده محبوب در میان کسب و کارهایی که به تازگی تصمیم به استفاده از ایمیل مارکتینگ گرفته‌اند و به دنبال انتخاب یک سرویس دهنده هستند می­پردازیم.

میل چیمپ

میل چیمپ یک سرویس دهنده‌ی غیرایرانی است که شاید بتوان گفت یکی از پرکاربردترین سرویس‌های دنیا می‌باشد. این سرویس برای شروع طرح رایگان دارد و می‌توانید حداکثر ۲۰۰۰ مخاطب و ماهیانه ۱۲۰۰۰ ارسال داشته باشید.

میلر لایت

میلرلایت یک سرویس دهنده‌ی غیرایرانی است، البته با این تفاوت که بخش پشتیبانی مستقر در ایران هم دارد.

با استفاده از طرح رایگان این سرویس می‌توانید تا ۱۰۰۰ مخاطب داشته باشید. تفاوت دیگر این سرویس ارسال ماهیانه بدون محدودیت است، حتی برای طرح رایگان.

ایمیل مارکتینگ را جدی بگیرید!

احتمالاً تا به حال زیاد شنیده‌اید که بگویند “ایمیل دیگر مرده است.” خیلی‌ها چنین تصوری دارند و جالب اینجاست که خودشان هم همچنان به استفاده از ایمیل ادامه می‌دهند.

بر طبق گزارش The Radicati Group، بیش از ۳.۷ میلیارد نفر در سراسر دنیا، تا آخر ماه ژانویه سال ۲۰۱۷ ، از ایمیل مارکتینگ استفاده کرده اند. انتظار می رود این رقم تا پایان سال ۲۰۱۸ ، حدود ۳ درصد افزایش داشته و به عدد ۳.۸ میلیارد افراد در سراسر دنیا برسد.

جالبه که بدونید که ۷۲% از مصرف کنندگان ترجیح می­دهند که شرکت ها از طریق ایمیل با انها در ارتباط باشند تا کانال­های دیگر.

بازگشت سرمایه ایمیل مارکتینگ از سایر رسانه ­های دیجیتال بیشتر است.

ایمیل پرکاربرد­ترین منبع اطلاعات بازاریابی برای تحلیل­ گران است و ۴۱% از کسب و کارهای جهانی از اطلاعات مربوط به کمپین­های ایمیلی خود برای شناخت مشتریان استفاده می­کنند.

پیشنهاد می کنیم مقاله نکات مهمی که در طراحی ایمیل مارکتینگ باید رعایت کنید را حتما بخوانید.

در آخر

سخن آخر این است که اگرچه ایمیل مارکتینگ اخیرا به دلیل وجود روش های بازاریابی آنلاین دیگر زیاد نادیده گرفته می شود اما  جز جدایی ناپذیر در کسب و کارهای اینترنتی است.

دلایل زیادی وجود دارد که این روش امتحان شده را نباید رها کرد ، چرا که راه اندازی یک کمپین ایمیلی که به خوبی سازماندهی شده باشد به کسب و کار شما کمک می کند تا در بیش از یک راه قدم بگذارد.

 

 

 

درباره علیرضا زاهدی

در حال حاضر در حوزه دیجیتال مارکتینگ مشغول هستم. این روزها در زمینه سئو،طراحی سایت و تولید محتوا فعالیت و مطالعه دارم. اهل یادگیری هستم و بیشتر وقت خود را در وب پیشه می گذرانم.

ارسال دیدگاه