سئو بهترین استراتژی

سئو سایت بهترین استراتژی برای کسب و کارهای آنلاین

خیلی از دوستان معتقد هستند پول، پول می آورد… هر چه بیشتر تبلیغ کنیم بیشتر هم سود می

خیلی از دوستان معتقد هستند پول، پول می آورد… هر چه بیشتر تبلیغ کنیم بیشتر هم سود می کنیم و این چرخه دائمی است. اما واقعا اینطور نیست. برخلاف باور خیلی از دوستان که معتقد هستند سئو دیگر جواب گو نیست چون زمان بر است و ممکن است از کورس رقابت عقب ماند.از نظر خیلی از متخصصان بهینه سازی سایت، اگر سئو خوب انجام شود ممکن است نتایج بسیار فوق العاده ای  نسبت به دیگر روش های دیجیتال مارکتینگ داشته باشد.

در این مقاله سعی داریم شما را با مزیت های سئو آشنا کنیم و همچنین به شما ثابت کنیم که بهینه سازی سایت هر چند که زمان بر است تا به نتیجه برسد ولی باز هم ارزش این را دارد که روی آن سرمایه گذاری شود.

سئو سایت بهترین استراتژی برای کسب و کارهای آنلاین

چه کسب و کار نوپایی باشید و چه شرکت میلیاردی داشته باشید باز هم بهترین گزینه سئواست. در ادامه مواردی را بیان خواهیم کرد که ثابت می کند سئو همیشه بهترین گزینه برای رقابت است.

کاهش هزینه های تبلیغات

کاهش هزینه های تبلیغات اولین مزیتی است که سئو برای کسب و کارهای آنلاین خواهد داشت. در ادامه در مورد بعضی از روش های تبلیغاتی بیشتر صحبت می کنیم که دارای هزینه های سنگینی هستند و هر کسی نمی تواند از پس آن بر بیاید. هر چند که ممکن است نرخ تبدیل و بازگشت هزینه در بعضی از آن ها کم باشد و حتی در بعضی از آن ها امکان شکست نیز وجود دارد.

تبلیغات گوگل ادوردز

گوگل ادوردز یکی اثر بخش ترین روش های تبلیغاتی می باشد که تا زمانی که به گوگل پول پرداخت کنید سایت شما در عبارات کلیدی مشخص شده در صفحه اول گوگل و حتی رتبه های بالا قرار دارد.

اثر بخشی این نوع تبلیغات نسبت به دیگر روش ها بسیار بالا است اما به خاطر اینکه این نوع تبلیغات بیشتر حالت مزایده ای دارد در بسیاری از عبارات و کلمات کلیدی ممکن است مجبور باشید هزینه بالایی را بپردازید و این برای خیلی از صاحبان کسب و کارهای اینترنتی مقدور نیست!

با تمرکز بر سئو سایت خود و صرف هزینه کمتر نسبت به روش تبلیغات کلیکی گوگل بعد از مدتی جایگاه سایت شما در گوگل همیشگی خواهد بود. بدون اینکه هزینه سنگینی را متحمل شود آیا چنین سرمایه گذاری ارزشش را ندارد؟

تبلیغات کلیکی یا تبلیغات در سایت های پربازدید

در این روش نیز تا زمانی که هزینه کنید می توانید از طریق این نوع تبلیغات بازدهی داشته باشید و این نکته را فراموش نکنید که استفاده از تبلیغات کلیکی هدفند و حتی تبلیغات بنری در وب سایت های پر بازدیدهمیشه هم منجر به خرید محصولات از جانب مشتریان نمی شود.

استفاده از این نوع تبلیغات بیشتر مناسب شرکت های بزرگی است که قصد دارند سریع تر دیده شوند و بیشتر جنبه افزایش اعتبار در بین رقبا را دارد.

این نوع تبلیغات نیز در مقابل سئو اصلا مقرون به صرفه نخواهد بود. شما هرگز نمی توانید ترافیک مستمری را از طریق این نوع تبلیغات وارد سایت خود کنید.

برندسازی در شبکه های اجتماعی

امروزه به دلیل پرکاربرد بودن شبکه های اجتماعی بسیاری از برند های مطرح از طریق شبکه های اجتماعی برند سازی خود را انجام می دهند. اما برندسازی در شبکه های اجتماعی مستلزم گذاشتن وقت و هزینه زیاد است و برای اینکه از نفوذ شبکه های اجتماعی در کسب و کار خود استفاده کنید باید تیمی مخصوص به شبکه های اجتماعی تان داشته باشید. و این یعنی صرف وقت و هزینه بیشتر!

شما باید تمامی این کارها را انجام دهید تا ترافیک سایتتان افزایش یابد اما عمده ترافیک هر وب سایتی از طریق موتورهای جست و جو تامین می شود. به نظر شما تمرکز بر کدام روش به صرفه تر است؟

برندینگ آنلاین

برند سازی یعنی بهتر دیده شدن و اگر سئو سایت شما خوب باشد تاثیر بالایی در بهتر دیدن شدن شرکت شما در بین رقبای تان می گذارد. زمانی که مشتریان احتمالی شما به دنبال خدمات و محصولات مورد نیازشان هستند و سایت و شرکت شما را در صدر نتایج مشاهده می کنند همین باعث می شود به شما اعتماد کنند و شما را انتخاب کنند.

تحلیل بهتر رفتار مصرف کنندگان

زمانی که ترافیک ورودی سایت شما از موتورهای جست و جو بالا باشد آن وقت است که می توانید رفتار کاربرانتان را بهتر تحلیل کنید. به عنوان مثال بر اساس تحلیل رفتار کاربرانتان در آنالیتیکس گوگل می تواند روی گسترش و بهبود محصولات و خدمات خود بیشتر و بهتر تمرکز کنید. خیلی راحت می توانید پرسونای مخاطبان خود را تشخیص دهید.

در آخر

با توجه به مطالب مطرح شده در این مقاله می توان نتیجه گرفت سئو در بسیاری از مواقع کاملا مقرون به صرفه بوده و همچنین قابل مقایسه با دیگر روش های بازاریابی دیجیتال نخواهد بود.

روی سئو برای دراز مدت سرمایه گذاری کنید تا مجبور نباشید هزینه های اضافی برای تبلیغات و بازاریابی و افزایش مخاطبان کسب و کار خود بپردازید.

 

درباره علیرضا زاهدی

در حال حاضر در حوزه دیجیتال مارکتینگ مشغول هستم. این روزها در زمینه سئو،طراحی سایت و تولید محتوا فعالیت و مطالعه دارم. اهل یادگیری هستم و بیشتر وقت خود را در وب پیشه می گذرانم.

ارسال دیدگاه