کسب و کارهای اینترنتی روز به روز داغ تر می شوند. هر روز می شنویم که سایت های جدیدی راه اندازی می شوند. هر روز شاهد سودهای بسیار زیادی در کسب و کار های اینترنتی هستیم.
اما شاید سوالی که فکر خیلی از افراد را مشغول کرده این است که چرا باید کسب و کار اینترنتی راه اندازی کنیم؟ و اصلا چرا ما باید به سمت اینترنتی شدن کسب و کار خود برویم؟
دنیای امروز داره به سمتی میره که تا ده سال آینده دو نوع کسب و کار وجود خواهد داشت:

  • کسب و کارهایی که اینترنتی شدند
  • کسب و کارهایی که وجود ندارند

با خواندن این جمله می توان به ارزش و اهمیت کسب و کارهای اینترنتی پی برد.

چرا کسب و کار اینترنتی؟

پتانسیلی که در کسب و کارهای اینترنتی وجود دارد در هیچ یک از کسب و کارهای دیگر وجود ندارد. کسب و کارهای اینترنتی با پتانسیلی که دارند می توانند درآمد پایدار و ثابتی را برای شما ایجاد کنند. یکی از دلایل آن عدم محدودیت در زمان و مکان است. به طور مثال شما می توانید خدمات خود را به صورت ۲۴ ساعته و به افرادی که در جنوب کشور یا حتی در خارج از کشور هستند هم ارائه کنید.

کسب و کار اینترنتی

با کسب و کار اینترنتی می توانید در هر شرایطی از اینترنت کسب درآمد داشته باشید. اگر در مسافرت باشید. اگر با دوستان و آشنایانتان باشید و حتی اگر در خواب هم باشید کسب و کار شما فعال است و برای شما درآمد زایی می کند.
احتمالاً شما هم در مورد راه اندازی یک کسب‌وکار پر درآمد فکر کرده‌اید. بعد هم به این نتیجه رسیده‌اید که راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی می‌تواند بهترین گزینه باشد! خب تا حدودی به نتایج خوبی رسیده‌اید.

پس وقت اون رسیده که کار رو شروع کنید!!!
اول از همه به این نکته توجه داشته باشید که پشت کسب و کارهای موفق اینترنتی هیچ «رازی» وجود ندارد و آنچه موفقیت آنها را رقم می‌زند در قالب «راز» پنهان کردنی نیست، مجموعه‌ای است از اصول، قوانین و امکاناتی که به شیوه‌ای درست، در زمان و در مکان مناسب مسیری را پیش روی کارآفرینان قرار خواهد داد.
در قدم اول باید این را مشخص کنید که هدفتون از راه اندازی کسب و کار اینترنتی چیست؟ باید بدانید بازار هدفی که مشخص کرده اید چقدر جذاب است و آیا در آینده قابل رشد است یا خیر. آیا حوزه ی کاری که انتخاب کرده اید در بین مخاطبان اینترنتی طرفدار دارد؟ در حوزه ی کاری شما رقابت به چه میزان است؟

در گام دوم رسانه خود را مشخص کنید.
یکی از قدم های اساسی در راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی داشتن یک وب سایت معتبر با طراحی بی نقص است.

طراحی سایت

سوال اینجاست که اگر بخواهیم وب سایتی داشته باشیم، از کجا شروع کنیم و چگونه این کار ار انجام دهیم ؟؟؟
کسب درآمد از سایت قصه مرغ و تخم مرغ است زیرا تا زمانی که یک سایت نداشته باشید خبری از درآمد نخواهد بود. در واقع، ساختن یک سایت مانند خلق یک تخم مرغ است و به تنهایی شما را به درآمدزایی نمی‌رساند. بسیاری از افرادی که ایده ساخت یک سایت به ذهنشان می‌رسد، پیش‌زمینه چندانی از طراحی و اداره سایت ندارند و تنها در زمینه تولید محتوا خبره هستند. با این حال، اگر شما هم نمی‌دانید چگونه باید یک سایت بسازید اصلاً نگران نباشید زیرا عمده افراد با این مشکل روبرو هستند.
اما اگر به دنبال کسب درآمد از وب سایت خود هستید تنها تمرکز بر ساخت یک وب سایت خوب با محتوای مناسب کافی نیست، بلکه لازم است کمی تنوع خدمت داشته باشید.
همچنین شما می توانید با اپلیکیشن های تحت وب کسب و کار خود را گسترش دهید.

حالا از خودتان می‌پرسید که چرا داشتن اپلیکیشن برای کسب‌وکارتان مهم است و چگونه گسترش پیدا می کند؟
فکر می‌کنید چند درصد از مردم ایران تلفن هوشمند استفاده می‌کنند؟ مطمئن نصف بیشتر از جمعیت کل ایران! تصور کنید این تعداد حداقل روزی ۲ ساعت از گوشی خودشان به‌جز برای تماس تلفنی و پیغام دادن استفاده می‌کنند. در این صورت با داشتن یک اپلیکیشن برای گوش‌هایی هوشمند شما می‌توانید با محدوده وسیع‌تری از افراد در ارتباط باشید. با ارائه ترفیع و تخفیف در اپلیکیشن خود حضوری پررنگ‌تر در بین مشتریان خود داشته باشید وبرند خود را در بین مشتریان تقویت کنید.

برای پیشرفت در کسب و کار اینترنتی چه کار باید کرد؟

حتما از تعداد افرادی که از موبایل های خود برای انجام کارهای روزمره شان استفاده می کنند خبر دارید؟ البته دقیقا نه ولی حدودا می دانید. قبلا که در هر خانواده ای فقط پدرها تلفن همراه داشتند. آن هم یک تلفن همراه خیلی ساده! ولی الان قضیه فرق کرده و هر نفر از اعضای یک خانواده حتما مجهز به یک گوشی تلفن همراه است. آن هم از نوع هوشمندش

خب این یعنی چه؟ هر کجا که سیل عظیمی از افراد وجود دارند مسلما بهترین جا برای تبلیغات است. این بهترین فرصت برای افزایش ترافیک سایتتان است. اما چگونه؟؟؟؟؟

دیجیتال مارکتینگ

یکی از فاکتورهایی که به کسب و کارها برای رقابت با رقبای کوچک و بزرگ خود کمک می‌کند، بازاریابی دیجیتالی و آنلاین است.
بازاریابی دیجیتال یعنی استفاده از ابزارهای موجود در اینترنت و دنیای دیجیتال برای بازاریابی خدمات و محصولات. استفاده از هر نوع رسانه ای که مربوط به کسب و کارهای دیجیتال است می تواند به بازاریابی دیجیتال ما کمک کند.

اما چرا باید بازاریابی دیجیتالی انجام داد؟

وقتی حرف از موفقیت یک کسب و کار اینترنتی می‌زنیم، بازاریابی آنلاین نقش کلیدی را بازی می‌کند. برای پیدا کردن بازار هدف و نشان دادن محصول و خدمات شما به مخاطبان، نیاز به بازاریابی دیجیتال خواهید داشت. با داشتن یک استراتژی خوب در بازاریابی دیجیتال می‌توان برند شدن، ترافیک زیاد به سایت و فروش بیشتر را انتظار داشت.

امروزه در حوزه ی بازاریابی آنلاین، راهکارهای متفاوت و زیادی برای مارکتینگ یک کسب و کار وجود دارد و این راهکارها روز به روز بیشتر و قابل دسترسی تر میشود حتی برای کسب و کارهای کوچک،به همین دلیل استفاده از ابزارهای آسان و با قابلیت بالای آنلاین مارکتینگ، برای موفقیت یک کسب و کار، بسیار حیاتی میباشد که در ادامه در مورد این ابزارها صحبت خواهیم کرد.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا یکی از بهترین ابزارها در بازاریابی دیجیتال است که مناسب برای همه ی کسب و کارهای آنلاین با هر سرمایه و بودجه ای است. فرقی نمی کند کسب و کار اینترنتی شما کوچک باشد یا بزرگ، سرمایه برای تبلیغات اینترنتی دارید یا نه! در بازاریابی محتوا با توجه به نیاز مخاطبانتان می توانید برای رفع نیازشان محتوا تولید کنید. ممکن است با نوشتن یک مقاله بتوانید نیاز مخاطبانتان را بر طرف کنید یا اینکه یک ویدئوی آموزشی تولید کنید.

در واقع در این روش محتوای تولیدی شما مثل یک قلاب عمل می کند. با تولید محتوای آموزشی مورد نیاز مخاطبانتان می توانید آن ها را به مشتریانتان تبدیل کنید. ابتدا با محتوای رایگان شما نیازشان بر طرف می شود و بعد به شما اعتماد می کنند و  خواهان محصولات و خدمات پولی شما که به محتواهای آموزشی تان ارتباط دارند می شوند.

بهینه سازی سایت

تصور کنید در بهترین نقطه شهرتان دارای یک باب مغازه هستید. مزیت هایی که برای شما دارد چه چیزهایی می تواند باشد؟ شاید یکی از مزیت های داشتن مغازه در بهترین نقطه شهر داشتن مشتریان زیاد باشد. قطعا همین است. زمانی که مغازه شما در بهترین جای شهر باشد بهترین مشتریان از آن شما خواهند شد.

هنگامی که سایت شما در صفحه اول گوگل و در رتبه یک گوگل باشد چه اتفاقی خواهد افتاد؟

بهینه سازی سایت

بهینه سازی سایت به بهتر دیده شدن کسب و کار شما به وسیله موتورهای جست و جو کمک خواهد کرد. سئو همه چیز است. شما با سئو مشتریان زیادی را از آن خود می کنید. با سئو می توانید به مرور زمان اعتبار بالایی هم نزد گوگل و هم نزد کاربرانتان کسب کنید. با سئو می توانید برند سازی کنید. با سئو می توانید به رقبای خود ثابت کنید از آن ها بهتر هستید و یک مزیت رقابتی برای شما محسوب شود.

کلیّت فرآیند سئو واقعاً ساده است و هیچ چیز پیچیده‌ای ندارد. نه جادو جمبل در کار است، نه رمز بزرگی پشت آن نهفته است. موتورهای جستجو، فاکتورهای بسیاری را برای مشخص کردن اعتبار یک سایت و البته، موضوعات مرتبط با آن، در نظر می‌گیرند و کافی است این فاکتورها را بشناسیم و بر اساس آنها عمل کنیم.

بازاریابی ایمیلی

ایمیل مارکتینگ هنوز زنده است. این جمله را بارها به افرادی که درباره ایمیل مارکتینگ حس خوبی ندارند گفته ایم. ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی از طریق ایمیل ابزاری است که هیچ کسب و کار موفقی را نمی توانید پیدا کنید که از آن بهره نگرفته باشد.

ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ هم دقیقا مثل بازاریابی محتوا مناسب برای هر کسب و کاری با توجه به هر میزان بودجه ای است. شما می توانید در ابتدا بدون هیچ هزینه ای از این روش بازاریابی اینترنتی استفاده کنید. از طرفی مقرون به صرفه بودن و مدیریت آسان و امکان کنترل کامل و برقراری تماس مستقیم با مشتریان است که مورد توجه بسیاری از کسب و کارهای آنلاین قرار گرفته است. بازگشت سرمایه بالاش هم خیال هر کسی که از این ابزار سومند استفاده می کند را راحت کرده است.

یک سرویس بازاریابی ایمیلی خوب به شما اجازه می‌دهد مخاطبین خود را مدیریت کنید، کاربران را به چند گروه تقسیم کنید و عملکرد کمپین‌های ایمیلی خود را پیگیری کرده و گزارش های مناسب تهیه کنید.مهم تر از همه اینکه تضمین می کند ایمیل‌های شما وارد پوشه spam نشود.

تبلیغات در گوگل ادوردز

گوگل ادوردز

اگر به دنبال تبلیغ سایت خود بوده‌اید، حتما بارها و بارها به شما استفاده از تبلیغات در گوگل ادوردز را پیشنهاد داده‌اند. بدون شک پیشنهاد ما به شما هم همین است.

تبلیغات گوگل یکی از موثرترین روش‌های موجود برای تبلیغات آنلاین است. این سیستم تبلیغات توسط هزاران سازمان و کسب‌وکار کوچک، متوسط و بزرگ استفاده می‌شود. تمام این سازمان‌ها در یک چیز اشتراک دارند: آن‌ها می‌خواهند توجه شمار زیادی از افراد را که به دنبال اطلاعات، محصولات و سرویس‌های آنلاین هستند، به خود جلب کنند.

با گوگل ادوردز قادرید برای نمایش هر تبلیغ بازه زمانی و بازه جغرافیایی درنظر بگیرید، سقف بودجه لازم برای هر تبلیغ را مشخص کنید و آمار دقیق کلیک‌ها و رفتار کاربران را داشته باشید. حتی اگر از سئو سردرنمی‌آورید به کمک گوگل ادوردز می‌توانید به راحتی در بالای فهرست نتایج جستجو دیده شوید.

 

 

 

 

درباره علیرضا زاهدی

در حال حاضر در حوزه دیجیتال مارکتینگ مشغول هستم. این روزها در زمینه سئو،طراحی سایت و تولید محتوا فعالیت و مطالعه دارم. اهل یادگیری هستم و بیشتر وقت خود را در وب پیشه می گذرانم.

ارسال دیدگاه