دیجیتال مارکتر

مهارت های یک دیجیتال مارکتر خوب چه می تواند باشد؟

دیجیتال مارکتر به کسی گفته می شود که در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کند. برای اینکه بدانید یک

دیجیتال مارکتر به کسی گفته می شود که در زمینه دیجیتال مارکتینگ فعالیت می کند. برای اینکه بدانید یک دیجیتال مارکتر خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد و اینکه چه وظایفی دارد و بر چه ابزاری باید مسلط باشد در این مقاله همراه  وب پیشه باشید.

مهارت های یک دیجیتال مارکتر خوب چه می تواند باشد؟

با راه اندازی کسب و کار خود ممکن است نیروی کاری نباشد که بازاریابی اینترنتی و یا رفع مشکلات سایت شما را انجام دهد. همچنین ممکن است بودجه کافی برای استخدام نیروی کار را نداشته باشید پس مجبورید خودتان دست به کار شوید.

درادامه مواردی را عنوان می کنیم که با اطلاعات داشتن در هرکدام از آن ها باعث می شود شما به یک دیجیتال مارکتر ماهر تبدیل شوید.

پیشنهاد می کنیم مقاله دیجیتال مارکتینگ را حتما بخوانید.

آشنایی با هاست و راه اندازی سایت

اگر وبمستر باشید بدون شک اسم هاست و هاستینگ را شنیده اید. هاست می تواند در نوع سی پنل یا دایرکت ادمین باشد. یک دیجیتال مارکتر باید به خوبی از این ۲ نوع هاست اطلاعات کافی داشته باشد.

در بسیاری از مواقع شاید نیاز باشد که به سراغ کنترل پنل هاست خود بروید تا یک سری بررسی هایی را آنجا انجام دهید. شاید پیش بیاید که برنامه ای را در سی پنل نصب کنید که نیاز به دیتابیس داشته باشید، باید راه ساخت دیتابیس را بلد باشید.

البته آشنایی با این کارها چندان سخت نیست ولی لازم است که هر دیجیتال مارکتری با آنها آشنا باشد.

باید طراح سایت خوبی باشید

طراحی سایت دومین موردی که بعنوان دیجیتال مارکتر باید به آن آگاهی داشته باشید. البته نه در حد کد نویسی حرفه ای! فقط در حد رفع نیاز باید طراحی سایت بلد باشید.

باید با سیستم های مدیریت محتوا مثل وردپرس آشنایی کامل داشته باشید. اگر نیاز به ویرایش افزونه، و یا حتی ویرایش پوسته های سایت باشد، باید بتوانید کار خود را راه بیندازید. یا اینکه ممکن است بخواهید تغییراتی را در سایت خود اعمال کنید  یا اینکه قسمتی جدید در سایت خود اضافه کنید باید بتوانید خودتان انجام دهید.

در کل همین حد که طراحی سایت بدون کد نویسی و با استفاده از سیستم های سایت ساز آماده را بلد باشید کافی است.

سئو کار خوبی باشید

سئو یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی دیجیتال برای موفقیت کسب و کارهای اینترنتی در دراز مدت است که باید به آن توجه ویژه ای داشته باشید. شما باید سایت خود را بر اساس سئو بهینه کنید و با مفاهیم سئو داخلی و خارجی آشنایی کامل داشته باشید.

ساخت بک لینک، محتوایی که تولید می کنید، تحلیل رفتار کاربران همه جز سئو سایت شما محسوب می شوند که به هرکدام در جای خود باید توجه ویژه ای داشته باشید. همچنین شما باید بتوانید از ابزارهای سئو مثل گوگل وبمستر، گوگل آنالیتکس، Hotjar، SEMRush، Ahrefs که بیشتر مربوط به تحلیل رفتار کاربران است به صورت حرفه ای استفاده کنید.

محتوای خوب تولید کنید

به قول معروف محتوا پادشاست البته نه هر محتوایی. تا زمانی که نتوانید محتوای خوبی در اختیار مخاطبانتان قرار دهید نمی توانید در کسب و کار خود موفق باشید. باید نیاز مخاطب خود را درک کرده و در همان راستا تولید محتوا کنید.

دیجیتال مارکتری موفق است که بتواند بازاریابی محتوا را به خوبی انجام دهد. بازاریابی محتوا هم زمانی به درستی انجام می شود که محتوا هدفمند و مختص کاربران تولید شود تا نیاز آنها به خوبی بر طرف شود.

طراح گرافیک خوبی باشید

آشنا بودن به امور گرافیکی لازمه هر دیجیتال مارکتری است. در بسیاری از مواقع باید با نحوه ویرایش یا ساخت عکس ها آشنایی کامل داشته باشد. یا بتوانید با فوتوشاپ عکس های مربوط به پست های اینستاگرامی خود را آماده کنید و در آن منتشر کنید.

البته نیازی نیست که خیلی حرفه ای باشید. فقط در حد ویرایش عکس ها و قرار دادن لوگو و آدرس سایت در عکس های خودتان کافی است.

آشنایی با شبکه های اجتماعی

آشنایی با شبکه های اجتماعی کاربردی برای یک دیجیتال مارکتر کافی است. بایستی با نحوه کار با آن ها، اهمیت استفاده از آن ها در کسب و کارهای اینترنتی، نحوه راه اندازی کمپین های ویروسی و … آشنایی داشته باشد و نیازی نیست  یک سوشیال مارکتر حرفه ای باشد.

در آخر

سعی کردیم در این مقاله مهمترین مهارت هایی که یک دیجیتال مارکتر باید داشته باشد را عنوان کنیم. البته در کنار این ها یک دیجیتال مارکتر خوب باید به تمام روش های بازاریابی اینترنتی تسلط داشته باشد. همچنین یک دیجیتال ماکتر حرفه ای می داند که یادگیری را هیچ وقت نباید فراموش کند و روزانه باید مطالعه داشته باشد.

امیدوارم از این مقاله هم استفاده کافی را برده باشید. لطفا پیشنهادات خود را با ما و دیگر دوستان در میان بگذارید.

درباره علیرضا زاهدی

در حال حاضر در حوزه دیجیتال مارکتینگ مشغول هستم. این روزها در زمینه سئو،طراحی سایت و تولید محتوا فعالیت و مطالعه دارم. اهل یادگیری هستم و بیشتر وقت خود را در وب پیشه می گذرانم.

ارسال دیدگاه