ایمیل مارکتینگ بهترین ابزار بازاریابی اینترنتی

چرا هنوز ایمیل مارکتینگ بهترین ابزار در بازاریابی اینترنتی است؟

بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی هستند که همیشه استفاده از دیگر روش های بازاریابی اینترنتی را به

بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی هستند که همیشه استفاده از دیگر روش های بازاریابی اینترنتی را به ایمیل مارکتینگ ترجیح می دهند و فکر می کنند ایمیل مارکتینگ منسوخ شده و دیگر کارایی ندارد.

نگاهی به کسب و کارهای اینترنتی بزرگی که در حال حاضر در ایران فعالیت می کنند بیاندازید. دیجی کالا، بامیلو، تخفیفان و دیگر سایت ها چرا هنوز سعی دارند از طریق ایمیل پیشنهاد های ویژه خود را به کاربرانشان ارسال کنند؟

در واقع هیچ کسب و کار اینترنتی موفقی دیده نشده است که بدون به کار گیری این ابزار توانسته باشد به موفقیت برسد. در این مقاله قصد داریم  ویژگی های منحصر به فرد ایمیل مارکتینگ را عنوان کنیم تا متوجه آن شوید که هنوز هم ایمیل مارکتینگ بهترین ابزار در بازاریابی اینترنتی است.

ویژگی های منحصر به فرد ایمیل مارکتینگ

بسیارارزان

اگر شما به تازگی کسب و کار نوپا خود را با سرمایه اندک راه اندازی کرده باشید بدون شک در ابتدا از پس هزینه های سنگین تبلیغات کلیکی بر نخواهید آمد.

ولی با ایمیل مارکتینگ و استفاده از سرویس های رایگان آن می توانید تا مدت ها ایمیل های تبلیغاتی خود را به صورت رایگان ارسال کنید.

بازگشت سرمایه بالا

ایمیل مارکتینگ نسبت به دیگر روش های بازاریابی اینترنتی بازگشت سرمایه بالاتری دارد. زیرا که پرداختی شما برای گروهی از ایمیل ها است و برای هر ایمیل به صورت مجزا وجهی پرداخت نمی کنید.همچنین ایمیل های ارسالی شما کاملا هدفمند بوده و به همین خاطر نرخ تبدیل بیشتری نصیب شما می شود.

همه چیز اتوماتیک است

یکی از ویژگی هایی که ایمیل مارکتینگ را نسبت به دیگر روش های بازاریابی اینترنتی منحصر به فرد کرده  اتوماتیک بودن آن است.

تنها کافی است یک بار تمام مراحل را برای تبدیل بازدیدکننده به مشتری آماده کنید بعد از آن می توانید پروسه ارسال پیشنهاد های ویژه ای که قصد دارید به کاربرانتان بدهید را به صورت اتوماتیک انجام دهید.

استفاده از آن راحت است

امروزه سرویس های ایمیل مارکتینگ این امکان را فراهم کرده اند که همه چیز به آسانی انجام شود. با استفاده از این سرویس ها می توانید لیست های خود را به سادگی ایجاد کنید. و به سلیقه خود فرم های دریافت اطلاعات تماس کاربرانتان را طراحی کنید و در نهایت با المان های آماده ای که در اختیار شما قرار می دهد می توانید به زیباترین شکل ایمیل های خود را به هر شکلی که دوست داشته باشید طراحی کنید.

در آخر

خیلی از افراد فکر می کنند چون تلگرام و اینستاگرام آمده است پس دیگر کسی به سراغ ایمیلش نمی رود. این طرز تفکر اصلا درست نیست. هیچ ابزار و شبکه های اجتماعی دیگری جایگزین ایمیل مارکتینگ نخواهند شد.پس شما نیز اگر قصد دارید در کسب و کار خود موفق باشید به صورت اصولی از ایمیل مارکتینگ استفاده کنید.

امیدوارم بعد از خواندن این مقاله قانع شده باشید که چرا ایمیل مارکتینگ همیشه یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی اینترنتی است. منتظر نظرهای سازنده شما هستیم.

درباره علیرضا زاهدی

در حال حاضر در حوزه دیجیتال مارکتینگ مشغول هستم. این روزها در زمینه سئو،طراحی سایت و تولید محتوا فعالیت و مطالعه دارم. اهل یادگیری هستم و بیشتر وقت خود را در وب پیشه می گذرانم.

ارسال دیدگاه